Overené materiály pre bezstarostné bývanie

Výhody betónových strešných krytín Leier

  • čisté jednoduché línie
  • rýchla, úsporná realizácia
  • vysoká odolnosť voči poveternostným podmienkam

Funkčná a estetická strecha

Betónové strešné systémy Leier umožňujú realizáciu úsporných a zároveň esteticky pútavých striech. Naše strešné krytiny sú v harmónii s akýmkoľvek stavebným štýlom či riešením. Vlnité krytiny plnia predovšetkým ochrannú funkciu, nakoľko prvoradou úlohou strechy je, aby ochránila stavbu voči extrémom počasia. Samozrejme sa od strechy očakáva, že popri funkčnosti, bude pôsobiť aj esteticky. Strešné krytiny Leier dodajú každej stavbe pôsobivý vzhľad a jedinečný charakter.

Jednoduchá pokládka

Vysoká pevnosť, stabilita a dostatočná hmotnosť krytín, ochráni strechu pred ničivou silou prírodných elementov, akými sú silný vietor, búrka, krupobitie, alebo snehová kalamita. Vďaka špeciálnej výrobnej technológii a prísnym kritériám kvality, majú betónové škridle presné rozmery. Škridle sa neskrivia, nemenia svoj tvar a dokonale k sebe zapadajú. Pokládka je rýchla, jednoduchá, bezpečná, čo výrazne šetrí čas a náklady stavebníka.

Odolná strecha voči poveternostným podmienkam

Môže byť silný vietor, búrka, krupobitie alebo snehová kalamita, veľká pevnosť a hmotnosť krytín ochráni strechu pred ničivou silou elementov, je stabilná a odolá čoraz častejším extrémom počasia. Pevnosť betónových škridiel, ich vodotesnosť a mrazu odolnosť sa rokmi zvyšuje. Oproti niektorým ľahším krytinám, strecha vytvorená z betónových škridiel Leier, disponuje zvýšenou zvukovou izoláciou a akumuláciou tepla.

Šetrné k životnému prostrediu

Strešné krytiny Leier sa vyrábajú z prírodných materiálov, použitím zmesi vody, cementu, piesku a farbív na báze oxidu železitého. Počas výroby sú použité výlučne materiály šetrné k životnému prostrediu. Staré betónové krytiny nepredstavujú riziko pre životné prostredie, dajú sa spracovať a recyklovať.

Vhodné pre akýkoľvek typ stavby

Vďaka kompletnému príslušenstvu a variabilným strešným doplnkom je možné dosiahnuť nespočetné množstvo variácií, ktoré zvýraznia detaily pôsobivej a zároveň kvalitnej strechy. Strecha vyhovuje všetkým technickým požiadavkám a navyše je aj ozdobou domu. Pravidelne aktualizovaná paleta výrobkov rozširuje možnosti splniť akékoľvek predstavy zákazníka. Okrem tradičných farieb sú v ponuke aj najžiadanejšie farebné kombinácie zodpovedajúce najnovším trendom. Široká paleta odtieňov a tvarov zodpovedá štýlu rôznych stavieb obytného, sociálneho, poľnohospodárskeho, priemyselného, kancelárskeho využitia, či malého záhradného pavilónu, alebo viacerých objektov.

Technický dizajn

Vďaka jedinečnému dizajnu majú betónové škridle Leier čisté línie. Vytvárajú na streche ideálne oblúky bez estetických nedokonalostí. Prevetranie strechy zo zaoblených škridiel je dosiahnuté vďaka ich tvaru, čo zaručuje, že sa v letných horúčavách spodné konštrukcie menej prehrievajú. Vďaka dokonalému pokrytiu pôsobí strecha vždy usporiadaným dojmom. Formát veľkých škridiel umožňuje stavať rýchlo aekonomicky. Odkvapy vytvorené na ploche zabezpečia ochranu proti stekaniu vody.

Prémiové produkty

Betónové strešné krytiny Leier prémiovej kategórie sa pýšia vysokým leskom. Vyrábajú sa vrôznych farebných a tvarových prevedeniach. Pôsobia elegantne a streche dodávajú jedinečný charakter s nadčasovým vzhľadom. Trvácnosť farby týchto produktov nezaručuje len špeciálna povrchová úprava, ale každá jedna fáza vo výrobnom procese.

Jedinečné vlastnosti a 50 ročná záruka

Strešná krytina Leier sa vyrába s dvojnásobnou povrchovou úpravou z farbív najvyššej kvality, čo zaručuje jej farebnú stálosť a UV odolnosť, zabraňuje usádzaniu machov a nečistôt, a tým zvyšuje odolnosť materiálu voči pôsobeniu nepriaznivých vplyvov. Neustála kontrola výrobného procesu a použitá technológia, umožňuje poskytnúť 50 ročnú záruku na rozmerovú presnosť, vodotesnosť amrazuvzdornosť betónových strešných krytín Leier. Pevnosť betónových škridiel, ich vodotesnosť a mrazu odolnosť sa rokmi zvyšuje. Vďaka vynikajúcej kvalite použitých surovín a tvarových prvkov, nezmenia strešné krytiny svoj objem a hmotnosť ani pri veľkých teplotných výkyvoch, či vlhkosti.

Späť na zoznam článkov